O škole

Historie

  • Ve školním roce 1951/52 byla v Městě Albrechticích založena pobočka školy, zvané Smetanův ústav hudby v Krnově. Sídlila v budově na náměstí.
  • V roce 1978 byla však  budova školy srovnána se zemí a na jejím místě byl postaven moderní komplex prodejen.
  • V budově, ve které se dnes nacházíme, tedy na Tyršově ulici č. 1, sídlila dříve mateřská škola. Ta byla přemístěna do nově postavené budovy nedaleko vlakového nádraží.
  • Od školního roku 1978/79 vyučujeme v této budově, která svými ozdobnými štíty dokresluje vznešenost našeho poslání - rozdávat vědomosti o umění a šířit jeho krásu.
  • Zahájením školního roku 1991/92 byla pobočka uznána za samostatnou ZUŠ.
  • Od 1.1.1995 se ZUŠ stala samostatným právním subjektem - příspěvkovou organizací.
  • Zřizovatelem Základní umělecké školy v Městě Albrechticích je Moravskoslezský kraj.

 

Poloha, budova a vybavení školy

Město Albrechtice je vstupní branou do zajímavé oblasti Osoblažska a Zlatohorské vrchoviny. Je to oblast přírodních krás a současně místo, kterým prošla velice dramatická historie, jež po sobě  zanechala řadu kulturních památek.

Město Albrechtice leží severozápadním směrem od Krnova v sousedství hranice s Polskem a má přibližně 3600 obyvatel.Samotná ZUŠ se nachází u hlavní silnice spojující Krnov a česko-polskou státní hranici. Budova je obklopena velkou zahradou, jejíž dominantou je zahradní altán. Ten je využíván především pro vystoupení pod otevřeným nebem, což přidává naší škole na atraktivitě. Dětem a také návštěvníkům přináší nevšední kulturní zážitky. Od roku 2005 prochází budova školy kompletní rekonstrukcí. Od samotné výměny střechy, kotle, přes výměnu oken, nové fasády, sanace budovy, terénních úprav, až po rekonstrukci vnitřních prostor. Za zmínku jistě stojí zvětšení kapacity koncertního sálu na úkor nevyužitých půdních prostor, kde vznikly ještě další dvě učebny.

Od roku 2010 je škola vybavena také novou elektroinstalací a kvalitním moderním osvětlením učeben. V každé z tříd je zavedena interní telefonní linka, která slouží rovněž k otevírání vchodových dveří. Všechny učebny jsou rovněž vybaveny internetovými linkami, případně je možno využít i wi-fi připojení.Nástrojové vybavení školy je také na velice dobré úrovni a to zejména v oblasti klávesových nástrojů a EKN. Škola disponuje dostatkem kvalitních nástrojů také pro případné zapůjčení žákům na překlenutí doby, než si zakoupí svůj vlastní.

Zřizovatel

logo_MSK_RGB.jpg

Základní umělecká škola Město Albrechtice je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

logo_prisp_organizace_MSK.jpg

ZUŠ MĚSTO ALBRECHTICE

Tyršova 1
Město Albrechtice
793 95
Moravskoslezský kraj

IČO: 60780487
Příspěvková organizace
Tel.: +420 554 652 607

ŠKOLNÉ 2017-2018

BANKOVNÍ SPOJENÍ

Dodatek k org.řádu - ŠKOLNÉ 2017-2018.pdf

Školní vzdělávací program

ŠVP

TV POLAR v naší škole

http://polar.cz/porady/studuj-u-nas/studuj-u-nas-03-06-2015-17-25

Fotogalerie

Podívejte se, jak probíhala úprava učebny hudební nauky.

Budova a interiér školy
IMG_20131210_171612.jpg

Návštěvnost stránek

034898